طرح مشارکتی برای دادن کفش به افراد نیازمند

X

برای دیدن همه مدل ها و قیمت ها به کانال تلگرام ما مراجعه فرمایید روی عکس زیر کلیک نمایید

طرح مشارکتی برای دادن کفش به افراد نیازمند

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا کوثری کارشناس مسائل توسعه اقتصادی مناطق محروم بابیان اینکه طرح ایده هایی همچون”مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها” در شیوه های مدیریتی جدید سازمان‌ها نقش بسیار بارزی درتوسعه و گسترش فعالیتهای انسان دوستانه دارند، خبر داد: کفش ECCO با همکاری موسسه خیریه حضرت فاطمه زهرا(س)، با انگیزه خدمت به همنوع و حفظ شان انسانی، دراین راستا گام برداشته است.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مقرر شده تا در یک بازه زمانی ۱۰ روزه، در ازای خرید هرجفت کفش از اکو، یک جفت کفش به افراد تحت پوشش موسسه خیریه حضرت فاطمه زهرا(س ) اهدا شود. این فرصت خرید و مشارکت در امر خیر، ازفردا آغاز می شود و تا جمعه هفته آینده ادامه دارد.

این کارشناس حوزه اقتصاد و بازرگانی با بیان اینکه هدف از این اقدام، کمک به بهبود زندگی کودکان موسسه خیریه حضرت فاطمه زهرا(س) است، تاکید کرد: این کفش‌ها با هدف حمایت از محصولات داخلی از بهترین تولیدکنندگان کشور تهیه شده و از بالاترین کیفیت ممکن برخودارهستند. ضمن این که شهروندان می‌توانند جهت کسب اطمینان از رسیدن هدیه‌شان به جامعه هدف مد نظر با در اختیار داشتن بارکد رهگیری، با شماره روابط عمومی مؤسسه خیریه  فاطمه زهرا تماس حاصل کنند.

کوثری همچنین خاطرنشان کرد: در شیوه‌های معمول، بسیاری ازسازمان‌های مردم نهاد برای جلب مشارکت‌های اجتماعی و تقویت باورمندی و عمل به ارزش‌های معنوی ازروش‌های سنتی استفاده می‌کنند که این روش‌ها درنهایت ارتباطی بین افراد نیکوکار و جامعه هدف ایجاد نمی کند. درحالی که مکانیزم ارائه شده از سوی کفش اکو،  ضمن تقویت حس نوع دوستی، درنهایت یک اتصال دوسویه بین مردم و افراد تحت پوشش موسسه خیریه ایجاد می کند. این اتصال با تبدیل شدن به یک ارتباط مستمر دوسویه، زمینه مساعدی برای تقویت  فعالیت‌های نوع دوستانه مردم  فراهم می‌کند.

این محقق دانشگاه در حوزه بازرگانی، درادامه به تشریح جزئیات و دلایل  بهره گیری ازاین روش به منظور جلب مشارکت‌های مردمی وانواع کمک‌های بشر دوستانه پرداخت و تصریح کرد: تقویت انگیزه والای خدمت به همنوع ازطریق ایجاد پل ارتباطی بین جامعه هدف وموسسه خیریه ، ترویج اندیشه والای کمک به همنوع، بسترسازی برای ایجاد فضای ارتباطی مستمربین مردم نیکوکاروجامعه هدف ازجمله دلایل شاخص بهره گیری ازاین نوع روش بوده است.

کوثری بابیان اینکه اجرای این روش می تواند به عنوان یک الگوی بین‌المللی موفق وتجربه شده از سوی شرکت‌های مختلف مورد استفاده قرارگیرد، تاکید کرد: با طراحی این مکانیزم نه تنها هدف اصلی یعنی کمک به موسسات خیریه محقق می شود، درعین حال با جلب رضایت مشتریان منافع مورد نظر شرکت ها را نیز حاصل نماید.

وی درپایان عنوان کرد: شفافیت در عمل، پاسخگویی و قدرشناسی از مردم ازمهمترین اصولی است که دراین رخداد مد نظرقرارگرفته است و بدین منظور نیکوکاران می توانند از طریق تماس با روابط عمومی موسسه خیریه حضرت زهرا (س) به شماره ۳۳۵۵۱۴۸۷ از صحت وسقم رسیدن هدایا به جامعه هدف مطمئن شوند.

همچنین تمام نیکوکاران می توانند در هنگام خرید، با ثبت شماره تلفن خود بر روی کارت های موجود درفروشگاه، یک روز زودتر از سایر مشتریان از حراج فصلی اکو استفاده کنند و از شرایط و مزایای مشتریان ویژه بهره مند گردند علاقه مندان به شرکت در این اقدام خیر می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر با واحد مشتریان اکو با شماره تلفن ۲۴۱۶ نیز تماس حاصل کنند

 

راهنمای سایت

نیاز به راهنمایی دارید ؟؟؟

اینجا کلیک کن !!!